فارکس چیست ؟ آنچه باید برای ورود به فارکس بدانید به زبان ساده فرادرس مجله‌

هر چه بروکر در کشورهای بیشتری شعبه داشته باشد، اعتبار بیشتری خواهد داشت. برای درک بیشتر معاملات فیوچر، این نوع معاملات را با ذکر یک مثال توضیح داده ایم. کلیه مقالات این وبسایت، متعلق به ایتسکا بوده و هرگونه کپی برداری از آن منع قانونی دارد.

در این درس خواهید آموخت که چگونه می توانید اندیکاتور کات مخصوص خودتان را بسازید! داشتن چنین شاخص یا اندیکاتوری در سیستم معاملاتی هر کس می تواند بسیار مفید واقع شود چراکه در شناسایی نقاط برگشت بازار کمک شایانی می کند. یکی از مهمترین موارد در معامله شکستها، استفاده از روش محوسازی شکست در زمان برخورد با شکست های کاذب است. در این درس خواهید آموخت چگونه می توان با محوسازی شکست در دام شکست های کاذب نیفتاد. با مطالعه این درس با نحوه معامله شکست ها بیش از پیش آشنا خواهید شد و نحوه معامله با استفاده از شکست ها را در شرایط مختلف بازار خواهید آموخت.

پیپ در فارکس چیست؟

از اونجایی که حجم هر دو معامله یکی هست، فکر میکنم ارزش هر پیپ توی هر دو معامله برابر باشه و اونچیزی که متفاوته پولیه که از حساب ما کم میشه برای شروع معامله. از حساب نانو استفاده کنید و لوریج رو هرچه بگذارید مهم نیست ، a hundred – 200 – 500. اینا حداکثر لوریج یک حسابه ، به این معنی نیست که هر بار معامله باز میکنید ، ضریب اهرم شما مثلا همیشه 500 هست. بستگی داره به حجم معامله شما که چه لوریجی به شما اختصاص داده بشه. درآمد دلاری برای افرادی که در ایران زندگی می کنند قطعا جزو مهم ترین و شیرین ترین مزایای تجارت در فارکس به شمار می رود.

بازار تبادل ارزهای خارجی

وقتی از صفر تا صد فارکس را یادبگیرید، دیگر نمیتوانید در این بازار فعالیت نکنید. با معامله در بازار فارکس براحتی میتوانید هر هفته ۱۰۰ درصد سود کسب کنید. جفت ارز دلار آمریکا به ین ژاپن دومین ارز پر حجم در بازار است و در نهایت سومین جفت ارز پرطرفدار در این بازار هم شامل پوند به دلار آمریکا است.

یکی دیگر از قدم های آموزش فارکس تشخیص بهترین زمان برای معامله می باشد. هنگام معامله باید به زمان بروکر ها ، زمان باز و بسته شدن بازار های فارکس کشور های مهم ، انتشار اخبار مهم و … توجه کنید. البته عوامل زیادی برای انتخاب زمان ترید در فارکس وجود دارد. بهتر است در زمان های بیان شده وارد معامله شوید تا نقدشوندگی تان افزایش یابد.

در این درس با مبحث شکست یا بریک اوت در معاملات فارکس و نحوه معامله با استفاده از آنها آشنا خواهید شد. با مطالعه این درس خواهید توانست بازار رنج یا خنثی را از بازار رونددار متمایز ساخته و با استفاده از اندیکاتورها معاملات ثمربخشی داشته باشید. با مطالعه این درس با انواع فضاهای معاملاتی آشنا خواهید شد و اهمیت هر یک را در انجام معاملات درک خواهید کرد. روش استاندارد محاسبه نقاط پیوت تنها راه محاسبه نقاط پیوت نیست. معامله گران روی بهبود روش شناسایی نقطه پیوت اصلی کار کرده اند و اکنون به روش های دیگری نیز برای محاسبه نقاط پیوت دست یافته اند.

  • و اما بگذارید در مورد ارقام صحبت کنیم، همانطور که در بالا ذکر شد، بازار فارکس بزرگ ترین و نقدینه ترین بازار است و همه ی ارزهای خارجی جهان را شامل می‌شود.
  • با مطالعه این درس خواهید دانست که چرا تناسب داشتن میان اوضاع درآمدی شما و سرمایه ای که معاملات فارکس اختصاص می دهید از اهمیت فوق‌العاده ای برخوردار است.
  • با مطالعه این درس خواهید توانست اندازه پوزیشنی که باید بگیرید را بدرستی محاسبه کنید.

سر سال اگر 200 هزار دلار درآمد داشته باشیم فقط بهره قرض خود را دادیم و هیچ سودی نکردیم و کسب و کار ما باید بین 30 تا 40% به ما سود بدهد تا بتوانیم ادامه بدهیم. یعنی چه؟ به عنوان مثال من الان به شما 1،000 دلار قرض می‌دهم و شما تعهد می‌دهید که سال دیگر این موقع پول من به علاوه بهره آن را پرداخت کنید. مثلا اگر بهره zero.25% باشد، شما سال دیگر 1،000 دلار به علاوه 2.5 دلار برای بهره پرداخت می‌کنید. اما چرا اینقدر نرخ بهره مهم هست؟ اگر نرخ بهره کم باشد، مردم تمایل دارند که از بانک وام بگیرند، و آن را در کسب و کارها سرمایه گذاری کنند. در این حالت فقط با 10 دلار حرکت، سود آن 1،000 دلار را دریافت کردیم.

سطوح حمایت و مقاومت در بازار فارکس یکی از ابتدایی ترین و البته مهمترین آموزش هایی است که باید یادبگیرید، برای مشاهده کامل متن کلیک کنید. بروکر یا همان کارگزاری فارکس یک رابط بین خریداران و فروشندگان فارکس است، برای مشاهده کامل متن کلیک کنید. اسپرد همان اختلاف قیمت خرید و فروش جفتهای ارزی را میگویند، برای مشاهده کامل متن کلیک کنید. نحوه کسب سود در فارکس یکی از سوالات عمومی است، برای مشاهده کامل متن کلیک کنید.

فارکس چیست ؟ آنچه باید برای ورود به فارکس بدانید به زبان ساده فرادرس مجله‌

برای جلوگیری از این مورد، با بروکر مجهز به بیمه ضدسرقت به معامله بپردازید. بسیاری از بروکر‌های فارکس قبول‌کننده ارز دیجیتال (مانند آیوتا) برای معامله، برای جذب مشتریان بیشتر هزینه خدمات خود را کاهش داده‌اند. بروکر‌های متعددی برای معامله‌گران بیت‌کوینی اهرم بالا ارائه می‌کنند. البته معامله با پیش‌پرداخت زیاد باید با احتیاط صورت بگیرد زیرا احتمال ضرر در آن بالاست.

فارکس چیست؟ بازار فارکس را بشناسید

با مطالعه این درس و مرور یک مثال از نحوه طراحی یک سیستم معاملاتی بصورت کامل با یک سیستم معاملاتی طراحی شده نمونه و ساده آشنا خواهید کالج دلتا شد. در این درس با مفهوم داشتن عادت روزانه پیش از انجام معاملات (تریگر معاملاتی) آشنا خواهید شد. با مطالعه این درس متوجه خواهید شد اینکه روزانه چه فعالیت هایی پیش از انجام معاملات خود خواهید داشت بسیار مهم و تعیین کننده خواهد بود. در این درس از ارتباط بین سبک زندگی هر معامله گر و میزان تایمی که او به معاملات فارکس اختصاص می دهد خواهیم گفت.