آنتی اسکالانت قیمت و خرید آنتی اسکالانت گروه صنعتی ناب زیست

در مرحله اوول جهت تست آنتی اسکالانت می توان میزان PH,دانسیته و رنگ آنتی اسکالانت را با دیتا شیت آن چک نمود. در مرحله بعد بایستی کارایی و اثر بخشی آنتی اسکالانت را بر کنترل رسوبات آزمایش نماییم. تست آزمایشگاهی آنتی اسکالانت، شبیه سازی فرآیند رسوب در محیط ازمایشگاهی و در مقیاس پایلوت می باشد. برای این کار نمونه آب مورد نظر را در شرایط مشابه با تصفیه خانه جهت اثر بخشی آنتی اسکالانت تست می کنیم. همچنین آنتی اسکالانت اگر در اندازه مناسب تزریق نشود ممکن است به دستگاه آسیب رسیده و رسوب زیادی به در ممبران ایجاد شود.

آب های طبیعی معمولاً حاوی غلظت های بالایی از یون های کلسیم، بی کربنات و سولفات هستند که در فرایند تصفیه آب به آسانی می توانند تشکیل رسوب دهند. نمک های معدنی متداولی که معمولاً در رسوب گذاری بر سطح غشای ممبران نقش دارند، شامل کلسیم کربنات ، کلسیم سولفات ، باریم سولفات و استرانیوم سولفات می باشند. مواد رسوب زدای غیرمتداول دیگری که می توانند موجب فولینگ یا گرفتگی غشای فیلترها شوند، ترکیبابی نظیر کلسیم فسفات و کلسیم فلوراید هستند. این ترکیبات هنگامی که در آب به میزان اشباع خود برسند، باعث ایجاد ذرات متبلور و کریستال هایی بر سطح غشای فیلتر ممبران صنعتی می شوند.

ترکیبات آنتی اسکالانت

فروش آنتی اسکالانت یک محلول آبی که دارای ماده ای فعال به عنوان ضد اسکال غشایی با تاثیر بسیار بالا با مکانیسم مهار مقیاس آستانه طیف گسترده از انواع آب عمل می‌کند. آنتی اسکالانت ها با توجه به نوع خود (آنتی اسکالانت پایه فسفاته و آنتی اسکالانت پایه پلیمری) از ارگانوفسفات و یا آکریلیک اسید تشکیل شده اند و گروهی از مواد شیمیایی هستند. این مواد از جمله مواد پرکاربرد در رسوب زدایی سیستم های اسمز معکوس یا RO می باشند که جهت از بین بردن رسوب های موجود در فیلترهای اسمز معکوس استفده می شوند.

  • مناسب جهت استفاده در سیستم گردش آب نیروگاه های حراتی، کارخانجات پالایش نفت و گاز، این محصول از اکسیداسیون خطوظ لوله های فلزی و … جلوگیری به عمل می آورد.
  • جنسیس Genesys یک محصول فسفاناته غلیظ می باشد که در مقابل طیف وسیعی از رسوبات معدنی موثر می باشد.
  • برای تزریق مداوم ضد رسوب ممبران از واحد تزریق آنتی اسکالانت در دستگاه RO استفاده می شود.
کاربردهای مهم آنتی اسکالانت جنسیس شامل استفاده به منظور بازیافت آب شور یا کاهش PH آب خام است، حتی اگر PH آب با تزریق نمودن اسید کاهش نیافته باشد. آنتی اسکالانت جنسیس با انواع فیلترهای ممبران سازگار است و جهت استفاده برای آب های لب شور و آب دریا مناسب می باشد. این آنتی اسکالانت دارای انواع مختلفی است و در گالن های 25، 250 و 1300 لیتری به فروش می رسد.

اسیدهایی که عمدتاً بدین منظور استفاده می شوند، اسید کلریدریک و اسید سولفوریک هستند. از آنجایی که تزریق اسید سولفوریک به میزان بالا می تواند سبب فولینگ فیلتر ممبران شود، بنابر این از این اسید به صورت محدودتری استفاده می گردد. فراموش نکنید که قیمت ممبران دستگاه آب شیرین کن صنعتی بسیار بیشتر از قیمت آنتی اسکالانت است. آنتی اسکالانت فلوکن یک آنتی اسکالانت وسیع طیفی می باشد که برای جلوگیری از تشکیل رسوب به سیستم آب شیرین کن تزریق می گردد. بنابراین با استفاده از آنتی اسکالانت با کیفیت و تزریق مداوم آن به سیستم با میزان دوز مشخص میتوان از بروز این مشکلات جلوگیری کرد که این امر سبب افزایش طول عمر غشای ممبران می گردد. آب ورودی به دستگاه اسمز معکوس حاوی نمک های محلول کلسیم، منیزیم و سایر املاح می باشند که این نمکهای محلول در اثر عبور از غشاهای دستگاه اسمز معکوس با گذشت زمان بر روی غشای اسمز معکوس رسوب می کنند.

بهترین مارک آنتی اسکالانت در بازار

آنتی اسکالانت می تواند سبب سوختگی در اندام های گوارشی شده و این اثر را نه تنها در معده، بلکه تا روده هم به درازا بکشاند. برخورد این ماده با چشم هم می تواند خطر آفرین بوده و سلامت این عضو حساس را تهدید کند. قرمزی و التهاب چشم و در موارد تماس شدید و طولانی، وارد شدن آسیب های دائمی و غیر قابل جبران نظیر نابینایی از مواردی است که تماس آنتی اسکالانت با چشم ها ممکن است به وجود آورد.

آنتی اسکالانت آویستا (Avista VITEC)

فشار لازم در این روش توسط پمپ دستگاه تامین می شود، که برای عبور بهتر محلول ها و مولکول ها از فیلتر لازم است. به این ترتیب آب خالص از لایه های فیلتر ممبران عبور کرده و آلاینده هایی جدا شده وارد مجرای فاضلاب می آنتی اسکالانت گردد. در واقع فیلتر ممبران دارای دو مجرا است، که یکی برای عبور آب و دیگری جهت هدایت ناخالصی ها به سمت فاضلاب می باشد.

آنتی اسکالانت قیمت و خرید آنتی اسکالانت گروه صنعتی ناب زیست

• اگر از واحد تزریق مقداری آنتی اسکالانت نشت پیدا کرد، محل نشت را با خاک یا ماسه پر کرده و مواد نشت یافته را با مقداری آهک یا ترکیبات مناسب خنثی نمایید. • ضد رسوب ممبران باید در ظروف در بسته، ترجیحاً از نوع پلاستیک یا پلی اتیلن نگهداری شود. آنتی اسکالانت های وارداتی موجود در بازار بر اساس برندهای فلوکن، آویستا، جنسیس و دکوئست متفاوت می باشد.