انواع ولو صنعتی آموزش ویدیویی 5 دسته اصلی شامل 21 نوع پرکاربرد | kasrasaran

وقتی دسته شیر در جهت پاد ساعتگرد می چرخد، دسته و دریچه متصل به آن بالا می آید و شیر باز می شود و
حرکت دسته شیر در جهت ساعتگرد، دریچه و ساقه پایین آمده و شیر را می بندد. بخش‌های مختلف یک شیر سماوری استاندارد در تصویر زیر نمایش به این وب سایت بروید داده شده است. با عرض سلام و احترام و آرزوی موفقیت برای شما خانم افروشه، اگر در زمینه خرید این محصولات تمایل داشته باشید امکان همکاری وجود دارد، اما متاسفانه در زمینه اعطاء نمایندگی نمی توانیم با شما همکاری خاصی داشته باشیم.

آیا می‌توان در ماه فوتبال بازی کرد؟

از اجزای شیر با عملگر هیدرولیکی که با سیال روغن کار می کند متشکل شده است. بیشترین کاربرد شیر هیدرولیکی برای معادن و یا تونل که احتمال انباشته شدن گاز وجود داشته باشد، و به علت جلوگیری از ایجاد جرقه و اشتعال است. جنس یوک طبق متریال بدنه بوده و حتما باید دارای مقاومت به ضربه و فشار باشد تا مورد آسیب قرار نگیرد.

این نوع ولو از یک دیسک توپی و سوپاپ چرخشی تشکیل شده که جریان سیالات را متوقف و یا راه اندازی می کنند و عملکرد سریعی هم دارند. از انواع valve با عملکرد خاص می توان به شیر چند راهه، شیر شناور، شیر سوپاپ مکش، شیر گیوتینی و شیر کور خطی اشاره کرد. زمانی که فشار سیستم از میزان مشخص شده در مستندات طراحی (فشار عملیاتی مجاز) عبور کند یا شرایط خلا ناخواسته در سیستم به وجود بیاید، احتمال آسیب رسیدن به تجهیزات و یا پرسنل افزایش می یابد. در این شرایط، شیرهای اطمینان فشار سیستم را با سرعت بالا به حالت ایمن باز می گردانند. با کنترل این پارامترها، امکان تغییر غیر مستقیم پارامترهای وابسته نظیر دما، فشار و سطح مایع فراهم می شود.

انواع شیرآلات از نظر حرکت مکانیکی

شیر توپی یا بال ولو، پر مصرف ترین شیر در مصارف صنعتی و کشاورزی می باشد. شیر توپی با چرخش 90 درجه ای بال یا همان توپی، جریان سیال را قطع و وصل می کند. ولو ایزوله یا ولو ایزولاسیون چیست ؟شیر ایزوله یا شیر ایزولاسیون، وسیله ای است که به منظور توقف جریان سیال در محل مشخصی از سیستم پایپینگ و انجام عملیات نگهداری یا مقاصد ایمنی مورد استفاده قرار می گیرد.

  • از انواع این شیرها می توان به شیر توپی و شیر پروانه ای و … اشاره کرد.
  • دریچه این نوع شیرها می تواند به صورت استوانه ای یا مخروطی باشد که مدل های پلاستیکی بیشتر برای مایعات با مواد جامد معلق یا مایع استفاده می شوند.
  • حرکت دیسک به سمت نشیمنگاه باعث ایجاد یک فضای حلقوی بین این دو بخش و بسته شدن تدریجی مسیر می‌شود.
  • به عنوان مثال مدل کنترل جریان که جهت کاهش و افزایش مورد استفاده قرار می گیرند را به صورت اتوماتیک و دستی می توان مشاهده نمود.
  • ولوو به منظور برطرف کردن سرعت پاسخگویی پایین سیستم sensus تصمیم گرفته از یک پردازنده سریعتر در سخت افزار این خودرو استفاده کرده است.
  • اجازه دهید در ادامه برخی از انواع متفاوت و کاملا کاربردی این آپشن ها را با یکدیگر بررسی کنیم.

انواع ولو صنعتی آموزش ویدیویی 5 دسته اصلی شامل 21 نوع پرکاربرد | kasrasaran

شیر با چرخش یک چهارم در زاویه 0 درجه به طور کامل بسته و در زاویه 90 درجه به طور کامل باز می‌شود. سرعت تغییر وضعیت ولو با حرکت دورانی بسیار بیشتر از ولو با حرکت خطی است. از پرکاربردترین انواع شیرهای دورانی می‌توان به شیر توپی، شیر سماوری، شیر پروانه ای و شیر یک طرفه اشاره کرد. در برخی از تقسیم‌بندی‌ها، شیرهای دورانی با شیرهای 90 درجه‌ای در دو گروه مجزا قرار می‌گیرند. به عنوان مثال، شیرهای پروانه‌ای از انواع ولو دورانی و یک چهارم در نظر گرفته می‌شوند. در صورتی که شیرهای دارای دیسک لولایی (مانند شیر یک طرفه)، فقط در گروه شیرهای دورانی قرار می‌گیرند.

سیستم دیلوج ولو