آشنایی با سریع‌ترین خودروهای جهان بلاگ دیوار | driveing

آشنایی با سریع‌ترین خودروهای جهان بلاگ دیوار | driveing این ماشین با حداکثر سرعت 256 مایل بر ساعتی خود برای مدتی محدود در صدر سریع ترین خودروهای جهان قرار داشت. ماشین الکتریکی پورشه دو موتور دارد که در قوی‌ترین مدل می‌تواند تا ۷۶۱ اسب بخار نیرو تولید کند. حداکثر سرعت ماشین ۲۶۰ کیلومتر در ساعت است و شتاب صفر تا صد کیلومتر در ساعتش از سه ثانیه کمتر است. لقب سریع ‌ترین ماشین جهان در حال حاضر متعلق به یک خودرو تولید کمپانی کونیگزگ است که یک کمپانی سوئدی تولید کننده خودرو می‌باشد.

جزییات تازه از مدل‌های آینده تسلا

امروزه برخی خودروهای سدان و شاسی بلند، عملکرد بالا و بنزینی به طور عادی و بدون تلاش خاصی و حتی با راننده‌هایی کاملا آماتور، در زمان کمتر از چهار ثانیه به سرعت 100 کیلومتر بر ساعت می‌رسند. با آغاز عصر سوپراسپرت‌های توربوشارژ، یکی از ماندگارترین محصولات تاریخ فراری تولید شد. مدل F40 از پیشرانه‌ی ۸ سیلندر V شکل ۲۹۳۶ سی‌سی و دو توربوشارژر استفاده می‌کرد تا قدرت فوق‌العاده‌ی ۴۷۱ اسب بخار به دو چرخ عقب فرستاده شود. فراری F40 آخرین خودروی این شرکت ایتالیایی بود که از محصولات تمام برندهای دیگر در پایان یک دهه، سرعت بیشتری می‌گرفت. باتیستا دو ثانیه بعد از شروع حرکت به سرعت صد کیلومتر بر ساعت می‌رسد و برای رسیدن به سرعت ۳۰۰ کیلومتر بر ساعت دوازده ثانیه زمان لازم دارد.

ما می‌خواهیم در این مطلب گجت نیوز، تمامی مدعیان، پرسرعت‌ترین و پرشتاب‌ترین‌ها و داستان سرایی‌های شرکت‌ها را با هم مرور کنیم. حالا که تسلا و دیگر خودروهای برقی هم وارد عرصه شده‌اند، رقابت برای عناوین سریع ترین خودرو و پرشتاب ترین خودرو، داغ‌تر از همیشه است. در اغلب بحث‌ها درباره سرعت در جمع‌های خودمانی، تمرکز اساسا بر خودروهایی است که می‌توان از یک نمایندگی خرید. حتی اگر این مدل‌ها از نظر مالی دور از دسترس اکثر عوام به جز عده‌ای بسیار ثروتمند و کلکسیونرها باشد. پس در این جا، ما سراغ اتومبیل‌های تجاری رفته‌ایم که توسط افراد، قابل خرید هستند و مشکلی برای تردد ندارند.

عکس ژست و استایل خاص علیرضا جهانبخش در افتتاحیه لیگ هلند/ خوشتیپ مثل شاهزاده ایرانی

دهمین گزینه در این لیست خودرویی است که احتمالا حتی نام آن را نیز سوالات آیین نامه ۱۴۰۲ نشنیده باشید. Aspark Owl ساخته یک خودروساز ژاپنی است که هنوز به تولید انبوه نرسیده و به صورت عمومی هم در بازار جهانی عرضه نشده است. این خودرو جذاب تاکنون تنها 50 مورد تولید داشته و حدود نیمی از این 50 مورد با قیمت بسیار گزاف 2.4 میلیون پوند فروخته شده است. موضوع درباره Aspark Owl وقتی جالب می‌شود که بدانید این خودرو از نوع خودروهای برقی است و 4 موتور برقی در آن استفاده شده است. باتری 64 کیلوواتی آن اجازه طی کردن مسیر حدود 450 کیلومتری را برای راننده فراهم می‌آورد. طی چند سال گذشته نیز بوگاتی، کونیگزگ، هنسی و SSC برای تصاحب عنوان سریع‌ترین خودروی جهان رقابت سختی باهم داشته‌اند.

  • • سرعت معرفی شده برای سریع ‌ترین ماشین جهان بیشتر در شرایط آزمایشگاهی بوده و رسیدن به این سرعت‌ها در جاده‌های معمولی مشکل خواهد بود.
  • این خودرو از موتور سوپرشارژ 6.2 لیتری 8 سیلندر با 707 اسب بخار خروجی و گشتاور 650 پوندفوت استفاده می کند.
  • این مدل اولین خودرو جهان با نهایت سرعت ۳۰۰ مایل‌برساعت (۴۸۳ کیلومتر بر ساعت) بود؛ اما سرعت نمونه‌های تجاری برای فروش به ۲۷۷ مایل‌برساعت (۴۴۶ کیلومتر بر ساعت) محدود خواهد شد.
  • فقط چند مکان بر روی زمین وجود دارد که شرایط مناسب برای انجام تست حداکثر سرعت را فراهم می آورد.
  • این ماشین همچنین توانست در بخش بهترین خودروهای برقی و همچنین بهترین خودرو از لحاظ طراحی،  به مقام اول دست پیدا کند.

به دلیل موارد ذکر شده، گینس از ثبت رکورد قابل توجه این ماشین خودداری کرد. با این وجود، هنسی ونوم جی‌تی را می‌توان یکی از سریع ترین خودروهای جهان به حساب آورد. پیشرانه مونزا ۶٫۵ لیتر دوازده سیلندر تنفس‌طبیعی از سری F140 فراری است که ۸۰۰ اسب‌بخار قدرت و ۷۲۰ نیوتن‌متر گشتاور تولید می‌کند. وزن خالص مونزا ۱۵۰۰ کیلوگرم و سرعت‌گیری صفر تا صد کیلومتربرساعتش ۲٫۹ ثانیه و نهایت سرعت آن ۳۰۰ کیلومتر‌برساعت است. قیمت و تیراژ تولید فراری مونزا دقیقا مشخص نیست؛ ولی براساس شنیده‌های غیررسمی، خریداران فعلی مونزا حدود ۱٫۷ میلیون دلار برای آن پرداخته‌اند. این خودرو یک موتور دوقلوی توربو هفت لیتری و هشت سیلندر در زیر کاپوت خود دارد که قادر به تولید ۱۲۴۴ اسب بخار قدرت است.

نکات مهم قبل از خرید ساعت مچی